Superwizja grupowa
Poza Schematami zaprasza do uczestnictwa w superwizji grupowej wrzesień 2018 –czerwiec 2019. Superwizje będą prowadzone przez superwizorów poznawczo-behawioralnych, łączących klasyczne podejście poznawczo – behawioralne z dialogiem motywującym, terapią schematu oraz trzecią falą terapii behawioralnych.
W trakcie superwizji będą mieli Państwo możliwość:
-
doskonalenia swoich umiejętności terapeutycznych,
-
pracowania nad tworzeniem i rozbudowywaniem konceptualizacji klientów,
-
analizowania relacji terapeutycznej
-
rozważania dylematów etycznych związanych z prowadzoną terapią.
Podczas superwizji będzie też miejsce na przeprowadzanie ćwiczeń terapeutycznych oraz modelowanie przez superwizorów konkretnych technik terapeutycznych.
Zapraszamy terapeutów poznawczo-behawioralnych, osoby kończące szkolenie z terapii poznawczo-behawioralnej i terapeutów pracujących w innych nurtach, którzy chcieliby zrozumieć swoją pracę z perspektyw terapii poznawczo-behawioralnej, dialogu motywującego i terapii schematu.
Ilość miejsc w grupie: 6
Czas trwania zajęć: 9 – 15 (tak by każdy uczestnik miał dla siebie 45 minut pracy)
Spotkania zaplanowane są na:
-
21 Września 2018
-
19 Października 2018
-
16 Listopada 2018
-
7 Grudnia 2018
Terminy spotkań w nadchodzącym roku ustalimy z uczestnikami
-
Styczeń
-
Luty
-
Marzec
-
Kwiecień
-
Maj
-
Czerwiec
Koszt: 350 PLN za spotkanie, pierwsza wpłata 700 PLN, dotyczy pierwszego i ostatniego spotkania.
Superwizorzy:
Dr n. hum. Konrad Ambroziak
Konrad Ambroziak jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie filozofii, terapeutą poznawczo-behawioralnym, superwizorem, terapeutą motywującym. Pracował z dorosłymi ofiarami przemocy, ich dziećmi i dziećmi krzywdzonymi w Ośrodkach Interwencji Kryzysowej i w Fundacji Dzieci Niczyje. Obecnie pomaga młodzieży i dorosłym z zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami zachowania i zaburzeniami osobowości. Od wielu lat prowadzi szkolenia z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej, zagadnień etycznych w terapii i dialogu motywacyjnego. Jest autorem książki Depresja nastolatków, wielu artykułów dotyczących terapii poznawczo-behawioralnej i zagadnień dotyczących etyki.
Dr n. med. Monika Szaniawska
Jest certyfikowanym superwizorem/dydaktykiem poznawczo-behawioralnym (certyfikat PTTPB nr 37), terapeutą poznawczo-behawioralnym (certyfikat PTTPB nr 105), terapeutą schematów w trakcie uzyskiwania certyfikatu. Pracuje na co dzień w Warszawie, jako psychoterapeutka w Oddziale Dziennym Szpitala Wolskiego oraz w prywatnej praktyce w ośrodku Poza Schematami. Wcześniej pracowała między innymi w Centrum Psychoterapii Szpitala Nowowiejskiego, Centrum CBT oraz prowadziła badania naukowe jako doktorantka II Kliniki Psychiatrycznej WUM. W swojej pracy zajmuje się między innymi diagnozą i psychoterapią osób dorosłych z ADHD oraz pracą z klientami z zaburzeniami osobowości. Jest redaktorem merytorycznym polskich wersji podręczników dotyczących zarówno diagnozy i terapii osób dorosłych z ADHD, jak i terapii poznawczo – behawioralnej oraz terapii schematu. Od wielu lat prowadzi szkolenia i warsztaty w oparciu o szeroko rozumianą terapię poznawczo – behawioralną. W ciągu kilku ostatnich lat prowadziła zajęcia na kursach przygotowujących do certyfikatu PTTPB.
Superwizja grupowa poszerza możliwości o doświadczenia innych terapeutów, wzbogaca uczestników o nowe pomysły i jest miejscem wymiany wiedzy i uczestnictwa w ćwiczeniach z różnych perspektyw.
Zapraszamy na 10-cio miesięczny blok superwizji terapii poznawczo-behawioralnej z elementami superwizji terapii schematu. Podczas superwizji grupowej uczestnicy będą mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności terapeutycznych (min. ćwiczenie konceptualizacji przypadków pacjentów, zapoznanie się i ćwiczenie technik terapeutycznych z terapii schematu, terapii poznawczo-behawioralnej) przeanalizować co się dzieje w relacji pacjent-terapeuta.
Nasza oferta skierowana jest do terapeutów poznawczo-behawioralnych, którzy uzyskali certyfikat lub są w trakcie szkolenia oraz terapeutów z innych nurtów chcących zapoznać się z technikami terapii poznawczo-behawioralnej i terapii schematu.
Superwizje odbywają się w małych grupach 4-5 osobowych.
Superwizje będą odbywać się raz w miesiącu w wymiarze 4 godzin zegarowych. Blok superwizji obejmuje 10 spotkań.
Wydajemy również zaświadczenia o odbyciu superwizji grupowej, które są honorowane przez PTTPiB
Warunkiem uzyskania zaświadczenia o odbyciu grupy superwizyjnej jest uczestnictwo w co najmniej 8 zajęciach i przedstawienie co najmniej 5 przypadków podczas superwizji. Koszt jednych zajęć superwizyjnych - 280 zł
Terminy: 26.01, 23.02, 16.03, 20.04, 18.05, 15.06, 21.09, 19.10, 16.11, 07.12.2018
Godziny pracy: 11.00 – 15.00
Prowadzący:
Mgr Kamila Tagliaferro. Jest certyfikowanym superwizorem/dydaktykiem poznawczo-behawioralnym (certyfikat PTTPB nr 39), terapeutą poznawczo-behawioralnym (certyfikat PTTPB nr 121), terapeutą schematów w trakcie certyfikacji, członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej oraz EABCT. Prowadzi terapię indywidualną dorosłych i młodzieży oraz terapię par. Jest autorem rozdziału o zaburzeniach lękowych dzieci w książce „Zaburzenia psychiczne i rozwojowe dzieci a szkolna rzeczywistość” (red. M. Jerzak).
Współpracowała z Polskim Radiem Dzieciom jako ekspert psycholog.
Przez wiele lat współpracowała z Centrum CBT – Poradnią jako psychoterapeuta i superwizor oraz ze Szkołą CBT, prowadząc zajęcia na kursach przygotowujących do certyfikatu PTTPiB.
Przez wiele lat pracowała na Oddziale Dziennym w Przychodniej Lekarskiej WAT prowadząc grypy terapeutyczne. Odbyła liczne staże m.in. w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza (Szpital Psychiatryczny w Tworkach) na oddziałach ogólnopsychiatrycznych.
Pracuje na co dzień w Warszawie, jako psychoterapeutka w prywatnej praktyce - Gabinet Psychologiczny PsychoLab oraz w ośrodku Poza Schematami.